Skibuss

Splitter nye skibusser som frakter deg mellom dalsidene på Geilo!
De nye skibussene går i skytteltrafikk mellom Geiloheisen og Vestlia og sørger for en rask og enkel forflytning mellom dalsidene.

1. 08.45-10.35 «Ut på Alpin» kjører bussene deg fra overnattingssted og hoteller til skiheisene.
2. 10:35-15:45 «Shuttle ca hver 10 min»
3. 15:45-16:50 «Hjem fra Alpin»

Se rutetabell her Skibuss tabell NO gjelder  fra 2.feb- 22.april 2018.

1. Ut på Alpin 08.45-10.35

SKIBUSS  1
Via Geilo hotel
Runde 1 Runde 2 Runde 3 Runde 4
Avgang Vestliaheisen 08:45 09:15 09:45 10:15
Gjeilogjordet v/kulvert mot Amfi 08:48 09:18 09:48 10:18
Geilo hotel 08:50 09:20 09:50 10:20
Ustedalen Hotel & Resort 08:51 09:21 09:51 10:21
Geiloheisen 08:53 09:23 09:53 10:23
Dr.Holms Hotel 08:56 09:26 09:56 10:26
Slaatta Skisenter/
Geilo Skiskole
08:57 09:27 09:57 10:27
Bardøla Høyfjellshotel 09:00 09:30 10:00 10:30
Ankomst Vestliaheisen 09:05 09:35 10:05 10:35

 

SKIBUSS 2
via Bardøla
Runde
1
Runde 2 Runde 3 Runde 4
Avgang Vestliaheisen 09:15 09:45 10:15
Øen Turistsenter 08:45 9:50
Bardøla Høyfjellshotel 08:48 09:20 09:53 10:20
Slaatta Skisenter/
Geilo Skiskole
08:51 09:23 09:56 10:23
Dr.Holms Hotel 08:52 09:24 09:57 10:24
Geiloheisen 08:54 09:26 09:59 10:26
Ustedalen resort & Hotel 08:56 09:27 10:01 10:27
Geilo Hotel 08:57 09:30 10:02 10:30
Geilojordet

Ankomst Vestliaheisen

09:00

09:05

09:32

09:35

10:05

10:10

10:32

10:35

 

2. 10:35-15:45 «Shuttle ca hver 10 min»  / (Shuttle from Slaatta ti Vestlia ca. kl. 12.15 og 14.15)
Skibussene kjører mellom Vestliaheisen, Geilojordet og Geiloheisen.
Ca 12.00 og 14.00 kjører  «Shuttle bussen» fra Vestliaheisen – Geilojordet – Geiloheisen – Slaatta (ca. 12.15 og 14.15) – Vestliaheisen

 

3. 15:45-16:50 «Hjem fra Alpin»
Skibuss 1
-15:45-16:50 kjører Shuttle tur/ retur mellom Vestliaheisen/Gjeilojordet og Geiloheisen.

Skibuss 2
-Ca. 15:45 kjører bussen fra Vestliaheisen og stopper ved behov på Geilojordet – Øen Turistsenter – Bardøla – Slaatta – Dr.Holms – Geiloheisen (ankommer ca. 16.10)
-Ca. 16:15 kjører bussen fra Geiloheisen og stopper ved behov på Dr. Holms – Slaatta – Bardøla – Øen Turistsenter – Gjeilojordet – Vestliaheisen (ankommer ca. 16:40)
-Ca. 16:45 kjører bussen fra Vestliaheisen og stopper ved behov på Gjeilojordet – Øen Turistsenter – Bardøla – Slaatta – Dr.Holms – Geiloheisen (ankommer ca. 17:10)

Ønsker du å være med, still deg ved veien og gi tydelig signal.